همایش تحول دیجیتال؛ فرصتی برای همگرایی دستگاه ها توسعه معدن و صنایع معدنی

تلویزیون صنعت ایران گزارش می دهد:

همایش تحول دیجیتال؛ فرصتی برای همگرایی دستگاه ها توسعه معدن و صنایع معدنی/ وزارت ارتباطات با ارایه زیرساخت ها، به توسعه بخش معدن کمک کند.

نخستین همایش بین المللی تحول دیجیتال

به گزارش خبرنگار ایران صنعت و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خلوصی در نخستین همایش بین المللی تحول دیجیتال در صنعت فولاد، معدن و صنایع معدنی که به همت ایمیدرو در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است، افزود: در جهت توسعه دیجیتال و فناوری در معدن و صنایع معدنی، نیاز به هم افزایی ملی است.

وی گفت: یکی از مهم ترین ذینفعان در این امر؛ وزارت ارتباطات و فناوری است که می تواند با فراهم کردن زیرساخت های این حوزه؛ به پیشبرد برنامه ها کمک کند.

خلوصی افزود: در این راستا شرکت های مهندسی، دانش بنیان ها و دانشگاهیان نقش بسزایی در تحقق اهداف دارند.

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو با اشاره به برنامه ها و اقدامات ایمیدرو در حوزه دانش و فناوری، اعلام کرد: ایمیدرو با همکاری شرکت ها؛ به دنبال ارتقای سطح دانش صنعتگران و معدنکاران است و در این زمینه برگزاری دوره های آموزشی و حمایت از دانش بنیان ها را در شمار برنامه ها قرار داده است.

خلوصی ادامه داد: سند استقرار فناوری های نسل 4 به منظور هم افزایی و حمایت از استقرار فناوری های نسل چهار، در قالب پروژه “هُدهُد” تعریف شده و مورد توجه ایمیدرو است.

وی اظهار داشت: در این پروژه بخشی از اقدامات شامل برگزاری همایش ها و اجرای برنامه های آموزشی با تمرکز بر ارتقای سطح دانش همکاران و فعالان معدن و صنایع معدنی در دستور کار است.

وی همچنین اشاره ای به جایگاه معدن و صنایع معدنی ایران، میزان ذخایر، استخراج، تولید و اثر آن ها در اقتصاد کرد.

این همایش به همت ایمیدرو و بنیان نوآوری هوش مصنوعی با حضور مقامات معاونت علمی و ریاست جمهوری، وزارتخانه های ارتباطات و صمت و نیز مشارکت شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی و همچنین اعضای هیات علمی دانشگاه ها برگزار شد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا