بومی سازی اولین نمونه دستگاه اندازه گیری اتوماتیک حرارت مذاب در ذوب آهن اصفهان

تلویزیون صنعت ایران گزارش می دهد:

با بهره گیری از دانش بومی ، دستگاه اندازه گیری حرارت به صورت اتوماتیک در کنورتور یک بخش فولادسازی ذوب آهن اصفهان طراحی، ساخت و راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار تلویزیون صنعت ایران و به نقل از پایگاه خبری صدا و سیمای مرکز اصفهان ؛ روح ا… صادقی فرد تکنسین ارشد اتوماسیون و ابزار دقیق و طراح و مجری این طرح با اشاره به اهمیت بالای اندازه گیری حرارت فولاد مذاب در تولید محصولات نهایی کارخانه گفت: اندازه گیری حرارت فولاد مذاب در ۱۴ قسمت مختلف فولادسازی (کنورتور، پاتیل، کوره LF و ایستگاه‌های ریخته گری) با نفرات آتشکار به صورت رویارویی مستقیم با فولاد مذاب توسط لانس دستی صورت می‌گیرد که از لحاظ ایمنی با خطرات بسیار زیادی مواجه است.

حمید رضا نژاد تکنسین اتوماسیون و ابزار دقیق و سازنده تجهیزات و برنامه نویس این دستگاه نیز گفت: کاهش هزینه‌های ساخت لانس دستی و مدت زمان اندازه گیری از جمله مزایای این دستگاه است که در دراز مدت بهره وری اقتصادی بالایی برای کارخانه به همراه دارد و نیروی انسانی کمتری در اندازه گیری و تعمیرات لانس‌های معیوب مشغول به کار می‌شوند.
تکنولوگ کارگاه کنورتور فولادسازی و طراح سیستم مکانیکی و نصب این تجهیزات نیز گفت: نمونه خارجی این دستگاه با بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال خریداری می‌شد که قابلیت کمتری در مقاسیه با نمونه بومی سازی شده دارد.
حمید دهقان افزود: از مزیتهای  این دستگاه قابلیت تشخیص سطح فولاد مذاب و سرباره است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا